Zarząd bocheńskiego hospicjum spotkał się ze starostą bocheńskim

Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Bochni spotkał się ze Starostą Adamem Kortą i dyrektorem bocheńskiego szpitala Jarosławem Kycią. Tematem rozmów było wsparcie bocheńskiego hospicjum przy organizacji ZOL-u wraz hospicjum stacjonarnym, który powstaje przy ul. Karolina w Bochni, za budowę którego odpowiedzialny jest właśnie samorząd powiatu bocheńskiego.

W 2022 roku zakończy się budowa kompleksu opiekuńczo – leczniczego, realizowanego przez samorząd Powiatu Bocheńskiego, a którego zadaniem będzie pomoc osobom przewlekle i uciążliwie chorym, które wymagają całodobowej i stałej opieki medycznej.

Z uwagi na fakt jak ważną rolę odgrywa bocheńskie hospicjum domowe oraz jak wielkie doświadczenie posiadają jego członkowie, władze Powiatu Bocheńskiego zwróciły się do Zarząd TPCH z prośbą o pomoc przy zaplanowaniu funkcjonowania nowo powstałej placówki opiekuńczej.

Działając od ponad dwudziestu lat i niosąc pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom powiatu bocheńskiego, pracownicy i członkowie dysponują wiedzą nie tylko merytoryczną ale i logistyczną w zapewnieniu opieki w tego typu Instytucji.

Podczas spotkania poruszano tematy organizacji, odpowiedniego funkcjonowania i wyposażenia, jak również co najważniejsze odpowiedniej kadry. Każde zarządzanie zaczyna się od ludzi, dlatego dobór odpowiedniego personelu jest kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania tego tupu placówki, dlatego jednym z ważnych wątków rozmowy było odpowiednie przygotowania personelu medycznego.

Doceniamy propozycję Pana Starosty, to bardzo ważne dla nas i naszej działalności, zostać docenionym przez władze lokalne, oczywiście deklarujemy nasze wsparcie i wolę współpracy. Jednym z celów naszego stowarzyszenia było utworzenia stacjonarnego domu opieki, dlatego niezmiernie się cieszę, że już niebawem takie miejsce powstanie — podkreślił Roman Chmiel, wiceprezes Zarządu TPCH

Podjęto również rozmowy dotyczące sformalizowania współpracy pomiędzy hospicjami w zakresie koordynacji leczenia pacjentów .

***

W Bochni przy ul. Karolina dobiega końca budowa Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego wraz z hospicjum stacjonarnym, którego koszt wyniesie blisko 18 milionów złotych. Budynek o łącznej powierzchni ponad 2,7 tys. m2 będzie dysponował 24 miejscami w hospicjum stacjonarnym oraz 67 łóżkami w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym. Obiekt powstaje w sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej i będzie częścią Centrum Solidarności Społecznej im. św. Jana Pawła II.

Czym zajmuje się TPCH?

Oprócz Hospicjum Domowego prowadzi także wypożyczalnię sprzętu medycznego. Hospicjum opiekuje się osobami chorymi terminalnie na chorobę nowotworową oraz osobami przewlekle chorymi w szczególnej sytuacji życiowej. Działa od 1999 roku niosąc pomoc nie tylko mieszkańcom Powiatu Bocheńskiego, ale także sąsiedniego Powiatu Brzeskiego, współpracując z samorządami, instytucjami i jednostkami medycznymi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.