Grudzień 2009

gru 21 Posted on 21-12-2009 Podusmowanie akcji „Wigilijne Sianko 2009″

TPCh- Hospicjum im. bł. Edmunda Bojanowskiego, składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli w organizacji akcji, jak i wsparli ją finansowo. Podziękowania składamy szczególnie proboszczom parafii bocheńskich oraz parafi w Pogwizdowie. Dziękujemy także wolontariuszom hospicjum; Krystynie Dobrzańskiej, Aleksandrze Hoffstede, Grażynie Jaśkiewicz, Krystynie Kępie, Halinie Kica, Zofii Kleszcz, Zofii Kopcik, Iwonie Liwoch, Małgorzacie Palczewskiej, Renacie Prokop, Józefie Rachowicz, Kazimierze Rusoń, Elżbiecie Stabrawie i Anecie Trzpis. Młodzieży ze swoimi pedagogami Małgorzatą Kozioł, Violettą Mleczko i Aldoną Wełną, nauczycielom i uczniom szkół podstawowych nr 4 i 5 i ze szkół ponadgimnazjalanych; LO II i z Zespołu Szkoł im. ks J. Tischnera. Bez ich pomocy i zaangażowania nie byłoby możliwe przeprowadzenie kwesty.

Jak zwykle mieszkańcy Bochni oraz Pogwizdowa wykazali się dużą ofiarnością i zrozumieniem idei hospicyjnej.

  • W dniu 13 grudnia kwesta pod kościołem św. Jana Nepomucena przyniosła dochód 1 933,81 zł.
  • W dniu 20 grudnia kwesta przed bazyliką św. Mikołaja przyniosła dochód 3 146,76 zł.
  • W tym samym dniu kwesta przy kościele św. Pawła- 1 950,19zł i 1$.
  • W parafi śś. apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Pogwizdowie- 2 171,20zł.

Zebrane fundusze będą pomocne w adaptacji, na dzienny oddział geriatryczny, budynku hospicyjnego w Brzeźnicy.

gru 20 Posted on 20-12-2009 Aniołki z czwórki

Już od wielu lat, świetlica szkolna Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Bochni, aktywnie wspiera działalność Hospicjum im. Bł. E.Bojanowskiego z Bochni. Co roku szkoła uczestniczy w akcji „Wigilijne Sianko”. W 2007 roku uczniowie szkoły wykonali 570 aniołków, rok później 700 gwiazdek, ale to ten rok przejdzie do historii jeśli chodzi o ilość wykonanych prac. W tym roku zostało wykonanych 1078 prac (600 aniołków i 478 gwiazdek). W całej świetlicowej gromadzie nie było ucznia, który nie zaangażowałby się w lepienie aniołków. Uczniowie z zapałem samodzielnie wyrabiali masę solną , modelowali i malowali aniołki. Wykonywali prace według własnego pomysłu ale równie chętnie korzystali z rad i pomocy wychowawców świetlicy; Bożeny Tota, Barbary Steindel, Agnieszki Wnęk i Szczepana Goryczko.

W przygotowaniu tak wielkiej ilości prac na szczególne wyróżnienie zasłużyły osoby które wykonały największą ilość aniołków: Marta Bukowiec, Ania Kubat, Izabela Kubala, Natalia Mika, Emilka i Łukasz Herdan, Maja Szymańska.

Stale zainteresowanie akcją przejawiali również rodzice, którzy przynosili materiały potrzebne do masy solnej jak również codziennie motywowali i podziwiali prace swoich dzieci. Prace wykonane przez uczniów były rozprowadzane przy bocheńskich parafiach w czasie akcji Wigilijne Sianko.

Chcielibyśmy, aby dzieci dzięki tej akcji stały się bardziej wrażliwe na potrzeby ludzi chorych i cierpiących. Aby wiedziały, że mając nawet 7 – 9 lat potrafią skutecznie pomagać dając swoją pracę i talent.

:)

W galerii poniżej można obejrzeć prace małych artystów .

aniolek
aniolki1
aniolki10
aniolki11
aniolki2
aniolki3
aniolki4
aniolki5
aniolki6
aniolki7
aniolki8
aniolki9

gru 10 Posted on 10-12-2009 Dyplom dla Hospicjum w konkursie „Kryształy Soli”

Dyplom

8 grudnia bieżącego roku Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Nawara przyznał Naszemu Towarzystwu dyplom dla półfinalisty konkursu „Krzyształy Soli” dla najlepszej orgaznizacji prowadzącej działalność pożytku publicznego w roku 2009.Do uczestnictwa w konkursie zgłoszonych było 70 orgaznizacji, w tym 7 z powiatu Bocheńskiego. Do półfinału zakwalifikowało się 18, w różnych kategoriach, w tym nasze stowarzyszenie. Więcej informacji na stronie Województwa Małopolskiego .

2009 Hospicjum im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Bochni.