Wsparcie 1,5 %

Podziel się Dobrem! Przekaż 1,5% na Hospicjum Domowe!

Od ubiegłego roku można przekazać  1,5% podatku wybranej organizacji pożytku publicznego, zamiast, jak dotychczas 1%. Zwiększenie tej wartości, nie obciąża dodatkowo podatników, może natomiast wpłynąć na możliwość pomocy najbardziej potrzebującym w tym podopiecznym bocheńskiego hospicjum domowego.

Towarzystwo Przyjaciół Chorych – Hospicjum im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Bochni  co roku bierze pod swoje skrzydła dziesiątki nieuleczalnie chorych. Do niesienia pomocy nie wystarczą jednak dobre chęci.  Dzięki kontraktowi z Narodowym Funduszem Zdrowia, stowarzyszenie zatrudnia lekarzy, pielęgniarki, fizjoterapeutów i psychologów, którzy zapewniają opiekę nie tylko pacjentom, ale również ich rodzinom. Pozostała działalność opiera się na wolontariacie.

– Dlatego tak ważne dla działalności  naszego towarzystwa jest wsparcie mieszkańców.  W ubiegłym roku dzięki ich hojności otrzymaliśmy z odpisu ponad 102 tysiące  zł.  Środki te zostały przeznaczone m.in. na utrzymanie i konserwację posiadanego sprzętu medycznego oraz remont i wyposażenie budynku w Brzeźnicy, w którym urządziliśmy  magazyn, pomieszczenie  do dezynfekcji sprzętu i  szkolenia dla naszego personelu  – wyjaśnia Roman Chmiel, prezes towarzystwa, które prowadzi domowe hospicjum.

Działając razem, jako społeczność, możemy przynieść ulgę i wsparcie tym, którzy tego najbardziej potrzebują – kontynuuje Roman Chmiel.

Dlaczego warto wspierać Hospicjum Domowe?

Oprócz opieki  nad osobami z chorobami nowotworowymi leczonymi paliatywnie. Domowe hospicjum  zapewnia pomoc osobom, które nie wymagają leczenia szpitalnego, ale ich stan wymaga pielęgnacji i wsparcia psychicznego.

Ponadto udostępnia bezpłatnie specjalistyczny sprzęt medyczny, między innymi: łóżka rehabilitacyjne, koncentratory tlenowe, pompy infuzyjne, ssaki medyczne, wózki inwalidzkie, chodziki i inny sprzęt ułatwiający pielęgnację i opiekę nad przewlekle chorym.

Dodatkowe środki pozwolą na zakup niezbędnego sprzętu medycznego oraz wsparcie bieżącej działalności stowarzyszenia. Każdy przekazany procent podatku to kropla dobra, która może pomóc drugiemu człowiekowi.

Jak możemy pomóc ? Przekazując 1,5% podatku!

Wystarczy, że podczas rozliczania podatków wypełnicie odpowiednią rubrykę, przekazując 1,5% na rzecz Hospicjum Domowego. To prosta i skuteczna forma pomocy, która nie wymaga dodatkowego wysiłku finansowego.  Wystarczy wpisać numer KRS 0000032589

Na stowarzyszenie można również przekazać darowiznę na nr konta: 11 1240 5208 1111 0000 5477 5415

Szczegółowe informacje w sprawie objęcia opieką czy wypożyczenia sprzętu można uzyskać w biurze przy ul. Rynek, gdzie wolontariusze pełnią dyżury od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 11.00 oraz od 16.00 do 17.00.