Zakład Opiekuńczo Leczniczy wraz z hospicjum stacjonarnym przy ul. Karolina

Od wczoraj w Bochni funkcjonuje nowa placówka- Zakład Opiekuńczo Leczniczy wraz z hospicjum stacjonarnym przy ul. Karolina.
Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w otwarciu tej ważnej jednostki, która będzie służyć nie tylko mieszkańcom Bocheńszczyzny.
Z rąk Adama Korty starosty bocheńskiego i Jarosława Kyci dyrektora bocheńskiego szpitala otrzymaliśmy podziękowania za wsparcie przy tworzeniu placówki jak również przekazanie sprzętu.
Podziękowania odebrali: Anna Suwara Marzena Malinowska Tomasz Daniec i Marek Juryk.
***
W ZOLu zaplanowano pokoje dwu i trzy osobowe dla 80 pacjentów, w tym dziesięciu wentylowanych mechanicznie. Są też przestronne gabinety lekarskie, rehabilitacyjne oraz zabiegowe. Na pacjentów czeka wygodna i słoneczna jadalnia, pokój psychoterapii, i sala terapii zajęciowej. Jest również kaplica, w której będą codziennie odprawiane Msze św.
Obiekt jest klimatyzowany, wyposażony w windy i przystosowany do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.